Startdatum:
vol
249.26.02
1 accreditatie
€ 595,00
Startdatum:
249.27.01
1 accreditatie
€ 595,00
Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst
cursuscode: 249Over de cursus
In deze cursus leer je het KOP-model toe te passen om samen met de cliënt snel een helder en werkbaar beeld van de klachten te krijgen. Het model helpt cliënten grip te krijgen op hun klachten, inzicht te krijgen in de oorzaken en te ontdekken hoe ze ermee omgaan. De cursus sluit aan bij het protocol Kortdurende psychologische interventies, waarmee overheid en financiers inzicht krijgen in het behandelproces en de resultaten.
Inhoud
In de cursus behandelen de docenten het KOP-model, het KOP-schema en het routeplan volgens het protocol Kortdurende psychologische interventies.
Het KOP-model is gebaseerd op het creëren van een begrijpelijk casusconcept (K = O x P) voor hun klachten. De klachten van cliënten komen namelijk niet uit de lucht vallen; ze ontstaan door een combinatie van omstandigheden (O) en patronen of copingstijl (P). Met het casusconcept krijgen cliënten inzicht in de oorzaken van hun klachten en leren ze er stap voor stap beter mee om te gaan. Het model biedt structuur, bevordert gedeeld begrip en ondersteunt gezamenlijke besluitvorming, zodat cliënten meer overzicht en grip krijgen op hun klachten.
Het KOP-schema is een praktisch hulpmiddel dat voortkomt uit het KOP-model. Tijdens de cursus leer je hoe cliënten, samen met jou als behandelaar, het schema invullen, uitwerken en toepassen via shared understanding en shared decision making.
Het routeplan is het protocol voor het gebruik van het KOP-model en -schema in de behandeling. Je leert hoe je systematisch te werk gaat met de cliënt in vijf stappen en de docenten begeleiden je door alle fases zodat je het protocol in de praktijk kunt toepassen.
Je past na afloop het KOP-model en –schema direct toe op de praktijk, dat komt terug in de volgende onderdelen:
- Algemene introductie en positiebepaling
- (blended) behandelen met e-health
- Differentiaaldiagnostiek en metingen
- 1e fase behandeling; (beschrijvende) diagnostiek, formuleren van hypotheses en behandelplan
- 2e fase behandeling: uitvoeren behandelplan, tussentijdse metingen en evaluatietechnieken (social learning, metaforen, gedragsexperimenten, registratieopdrachten; cognitieve en interactionele strategieën)
- 3e fase behandeling: afsluiten en terugvalpreventie
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
De cursus is geschikt als je als eerstelijnspsycholoog, GZ-psycholoog, psychotherapeut, huisarts, POH-GGZ, psychiater of sociaal psychiatrisch verpleegkundige werkzaam bent.
Literatuur
Zelf aan te schaffen: