Autisme in de puberteit
Autist en puber... of puber en autist?
In de Jeugdwet staat dat een beroepsregistratie verplicht is voor het leveren van verantwoorde zorg. Alle psychologen werkzaam in het jeugddomein moeten daarom geregistreerd zijn in het BIG-register of het Kwaliteitsregister Jeugd. Als je een registratie Kinder- en Jeugdpsycholoog NIP hebt, sta je automatisch in het Kwaliteitsregister Jeugd. Hieronder lees je meer over de registratie tot Kinder- en Jeugdpsycholoog NIP.
Voor de registratie Kinder- en Jeugdpsycholoog NIP (K&J-psycholoog NIP) volg je een tweejarig postmastertraject. Die bestaat uit werkervaring, supervisie, scholing en casusverslagen. Het niveau van de registratie is vergelijkbaar met de eisen voor het BIG-register voor gz-psychologen. Deze is gebaseerd op de vakbekwaamheidsnorm voor zelfstandig werken met cliënten. Inschrijving in het NIP register geeft recht op het voeren van de merkenrechtelijk beschermde titel Registerpsycholoog NIP / Kinder- & Jeugd. Om je kennis en vaardigheden actueel te houden moet je je elke vijf jaar herregistreren.
Je kunt een postmasteropleiding volgen of kiezen voor een individueel registratietraject. Heb je een relevante erkende postmasteropleiding of ben je orthopedagoog-generalist BIG-geregistreerd? Dan kun je vrijstellingen krijgen.
Autist en puber... of puber en autist?
Voor psychotherapeutisch werkende behandelaren
Wil je een stevige basis leggen in lichaamsgericht werken?
psychoseksuele screening
VEN-geaccrediteerde cursus
Volgens de Nationale Prevalentiestudie Mishandeling van Kinderen en Jongeren zijn in 2017 tussen de 26 en 37 per 1000 kinderen in Nederland mishandeld, verwaarloosd of getuige geweest van huiselijk geweld.
agressief en destructief gedrag van kinderen stoppen
Van 'wat heeft de leerling?' naar 'wat heeft een leerling én de omgeving nodig?'
Wil je een stevige basis leggen in handelingsgericht werken (HGW), handelingsgerichte diagnostiek (HGD) en handelingsgericht arrangeren (HGA)? In deze cursus leer je de zeven uitgangspunten van HGW toepassen in je eigen werksetting.
Een krachtig gesprek dat gezinnen in beweging zet.
Lange wachttijden in de jeugd-ggz kunnen leiden tot verergering van klachten en verminderd vertrouwen in de zorg.
Voor getraumatiseerde kinderen zijn er in Nederland nu evidence based traumabehandelingen beschikbaar, zoals EMDR en TF-CBT. In de literatuur en klinische praktijk valt op dat er een doelgroep kinderen is die niet goed in traumabehandeling komt.
kinderen die speciale aandacht nodig hebben
kinderen die speciale aandacht nodig hebben
e-learning en online lesdag