Opleiding Cognitief Gedragstherapeutisch Werker VGCt ®
Post-hbo opleiding
De Nederlandse Vereniging van Pedagogen en Onderwijskundigen (NVO) is dé beroepsvereniging van en voor universitair opgeleide (ortho)pedagogen; experts in opvoeding, ontwikkeling en afhankelijkheidsrelaties. Haar missie? U in staat stellen uw beroep met passie en vakbekwaam uit te oefenen. Lees over de vereniging, missie/visie en het strategisch beleidsplan.
De NVO zet zich actief in op de verdere ontwikkeling van het vakgebied. Wij stimuleren onze leden om hun beroep met passie en vakbekwaam uit te oefenen én zich daarin te blijven ontwikkelen. Zodat (ortho)pedagogen, samen met andere professionals, het verschil kunnen maken in het leven van kinderen, jongeren en volwassenen met (complexe) problemen op het gebied van opvoeding en ontwikkeling.
Post-hbo opleiding
Levensvaardigheden voor het vergroten van welbevinden en veerkracht
Loop je ook aan tegen de hoge werkdruk in school, de complexe gedragsvragen van leerlingen, to-do list die oneindig is, en weet je ook wel dat je het anders zou willen, maar weet je niet hoe?
effectief inzetten in je behandeling
Interpersoonlijke communicatietheorie, een beschrijvend (in plaats van een ‘voorschrijvend’) model, blijkt heel krachtig in de theorievorming over de therapeutische relatie.
samen werken aan gedragsverandering
Bijdragen aan veerkracht, heling en herstel
Mensen met traumatische of ingrijpende levenservaringen benoemen feilloos welke persoon voor hem of haar een positief verschil heeft gemaakt. Wat kunnen we van hen leren?
Neuropsychologische diagnostiek en intelligentiediagnostiek
In deze cursus leer je als diagnosticus het beoordelen en uitvoeren van neuropsychologisch onderzoek en intelligentiediagnostiek.
Jij werkt het liefst zoveel mogelijk oplossingsgericht. In de praktijk ontkom je er echter vaak niet aan om ook andere, probleemoplossende methodieken of processen toe te passen.
Over gespreksvoering, technieken en professionele houding
Wist je dat oplossingsgerichte therapeuten minder snel een burn-out krijgen en meer werkplezier ervaren? Bij de cursus oplossingsgericht werken leer je cliënten helpen om meer mogelijkheden te zien en hun eigen duurzame oplossingen te creëren voor hun problemen.
Medicatie als onderdeel van de behandeling: hoe, waarom en wanneer?
In Nederland zijn er 1,2 miljoen gebruikers van antidepressiva, dat zijn er meer dan ooit. Hebben we een depressie epidemie? Ondertussen in jouw spreekkamer: je cliënt volgt voortvarend CGT voor een angststoornis maar raakt vervolgens ook nog depressief. Wat nu?