Startdatum:
1121.26.01
2 accreditaties
€ 1.650,00
Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst
cursuscode: 1121Over de cursus
Wil je als hulpverlener meer werken met en vanuit het lichaam in therapie? In de praktijkgerichte cursus Lichaamsgerichte psychotherapie maak je kennis met de essentie van Pesso-therapie: een ervaringsgerichte benadering die het lichaam inzet als ingang voor inzicht en verandering. Deze cursus maakt deel uit van de opleiding tot Pesso-psychotherapeut.
Inhoud
Pesso-therapie (PBSP) is een behandelmethode waarin lichaam en psyche als één geheel worden benaderd. De therapievorm verbindt inzichten uit psychodynamische, cognitieve en systeemgeoriënteerde stromingen met een sterke cliëntgerichte houding. De interventies zijn gebaseerd op een eigen ontwikkelingsmodel waarin de lichamelijke ervaring centraal staat. Juist daardoor bereikt de therapie vaak diepere lagen dan puur cognitieve benaderingen.
De methode is ontwikkeld door Albert en Diane Pesso en sluit aan bij recente neurobiologische inzichten over hechting, affectregulatie en geheugen. De methode is bijzonder geschikt voor cliënten die geneigd zijn te rationaliseren, somatiseren of dissociëren, of bij wie sprake is van vroege problematiek.
Opleidingstraject tot Pesso-psychotherapeut
Deze module maakt deel uit van het opleidingstraject tot Pesso-psychotherapeut, maar is ook afzonderlijk te volgen. In module 1 leer je de filosofie en basisprincipes van de Pesso-therapie kennen en verken je de praktische toepassing ervan binnen therapiegroepen, individuele behandelingen of je eigen praktijk. Module 2 gaat in op de theorie en de toepassing ervan in de psychotherapeutische situatie, wat in Pesso-therapie een ‘structure’ wordt genoemd. In module 3 worden de mogelijkheden van PBSP bij diverse problematiek behandeld. Tijdens module 3 maak je een begin met het leiden van Pesso-psychotherapiestructures onder supervisie.
Het succesvol afronden van de drie modules, vijf eigen leerstructures en 35 uren supervisie geeft toegang tot het lidmaatschap van de Nederlandse vereniging voor Pesso-psychotherapie.
Module 1, De basis: 8 lesdagen en 3 intervisiebijeenkomsten
Module 2, De toepassing: 8 lesdagen
Module 3, De verdieping: 6 lesdagen
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
Werk je als psychiater, psycholoog, psychotherapeut, psychomotorisch therapeut of andere hulpverlener en wil je je therapeutische vaardigheden uitbreiden met een lichaamsgerichte benadering in individuele of groepsbehandeling? Dan is deze cursus geschikt voor jou.
Ingangseis: je hebt module 1 en 2 gevolgd of je hebt op een andere manier kennis en ervaring opgedaan in lichaamswerk. Dit wordt bepaald in een voorgesprek met de docenten.
Literatuur
Voor deze cursus hoef je geen verplichte literatuur aan te schaffen.