Over de cursus
Ervaar je druk om steeds vaker korter, maar tegelijkertijd ook efficiënt te behandelen? Vanwege lange wachtlijsten is het steeds belangrijker om kortdurende interventies toe te passen. In de cursus leer je hoe je een aanpassing van het KOP-model, het PrOP-model, toepast op kinderen en jongeren.
Inhoud
Kinderen en jongeren hebben in vergelijking met volwassenen meer veerkracht, een groter adaptievermogen en kunnen zich sneller herstellen van een tegenslag. Zij zijn ook nog volop in ontwikkeling. Het PrOP-model is geschikt als kortdurende psychologische interventie bij jeugd in ontwikkeling met milde tot matige klachten.
Het model is opgebouwd rond het PrOP-schema, dat staat voor Problemen (Pr), Omgeving (O) en Persoonlijke stijl (P), Pr = O x P. De aanpak bestaat uit drie fasen: inzicht in problematiek, versterking van coping en probleemoplossende vaardigheden en terugvalpreventie. Het doel is om in acht sessies (een intake met zeven sessies) klachten te verminderen en de weerbaarheid van het kind te vergroten. Het model pas je toe in de eerstelijns-ggz, jeugdzorg en scholen.
In deze cursus leer je hoe je het PrOP-model toepast bij kinderen en ouders. Je leert werken met aanmelding en selectiecriteria, samen een gezamenlijke probleemdefinitie opstellen, en het differentiatieschema KOP/PrOP gebruiken om persoonlijke stijl en omgevingsfactoren in kaart te brengen. Daarnaast leer je doelen formuleren, een werkplan voor gedragsverandering opstellen, en de behandeling af te sluiten met terugvalpreventie, zodat de behaalde resultaten worden geborgd.
Praktische afspraken
Je bereid je voor op de incompanycursus door een casus met intakegegevens van enkelvoudige problematiek mee te nemen. Hierbij schat je in dat de casus geschikt is voor een kortdurende behandeling. Indien mogelijk, neem je ook uitgewerkte resultaten van een screeningsvragenlijst zoals de CBCL of de SDQ mee.
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
De cursus is geschikt als je werkzaam bent als eerstelijnspsycholoog, (GZ-)psycholoog, orthopedagoog, schoolpsycholoog, psychotherapeut, psychiater, sociaal psychiatrisch verpleegkundige die werkzaam is in de eerstelijns gezondheidszorg of de ambulante ggz en werkt met kinderen en jongeren.
Literatuur
Zelf aan te schaffen:
Accreditaties
Het kan zijn dat deze cursus niet geaccrediteerd is. Is de cursus wel geaccrediteerd, dan vind je er hier meer informatie over.
Docenten
Zodra een cursus ingepland is en de datums bekend zijn, vind je hier meer informatie over de docent(en).