Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst
cursuscode: 1254Over de cursus
Wat als je bang bent voor je eigen gevoelens? Wat als je het lastig vindt om verdriet of boosheid toe te laten en je je hiervoor afweert? Mensen met een affectfobie ervaren dit. In de cursus Affectfobietherapie (AFT) kom je erachter hoe je AFT inzet als kortdurende psychodynamische psychotherapie in ambulante en semi-ambulante situaties.
Inhoud
Affectfobie is de angst voor je eigen gevoelens. Mensen die dit ervaren, kunnen gebaat zijn bij affectfobietherapie (AFT). In plaats van het vermijden van emoties, leren cliënten tijdens AFT hun emoties herkennen, toelaten en veranderen.
In een AFT-behandeling wordt angst voor onderliggende activerende gevoelens en de daaruit voortkomende afweer, de zogenaamde affectfobie, behandeld door geleidelijke blootstelling aan de gevreesde gevoelens. Gezien de interpersoonlijke aard van het model, de focus op affect en de hier-en-nu oriëntatie pas je AFT ook toe in groepstherapie.
AFT is een evidence based behandeling voor cliënten met een depressieve- of angststoornis en voor cliënten met een Cluster C persoonlijkheidsstoornis (vermijdende, afhankelijke of dwangmatige persoonlijkheidsstoornis). In de behandeling worden experiëntiële en gedragstherapeutische technieken in het psychodynamisch behandelkader geïntegreerd.
In deze cursus word je als vaktherapeut zowel theoretisch als praktisch geschoold in het werken volgens AFT-principes en uitgedaagd om op basis van een affectfobie-therapiekader vaktherapeutische interventies toe te passen. Het AFT-denkkader wordt uiteengezet en toegepast bij zowel individuele AFT als in een groepssetting.
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
Je kunt je als vaktherapeut aanmelden voor de cursus. Bijvoorbeeld als je werkt als psychomotorisch therapeut, dramatherapeut, beeldend therapeut, muziektherapeut, danstherapeut en speltherapeut. Als medewerker van een deeltijdbehandeling, psychotherapeut of GZ-psycholoog dan wel regiebehandelaar die samenwerkt met vaktherapeuten ben je ook welkom.
Literatuur
Literatuur wordt beschikbaar gesteld op de online leeromgeving.
Accreditaties
Het kan zijn dat deze cursus niet geaccrediteerd is. Is de cursus wel geaccrediteerd, dan vind je er hier meer informatie over.
Docenten
Zodra een cursus ingepland is en de datums bekend zijn, vind je hier meer informatie over de docent(en).