Startdatum:
971.26.03
2 accreditaties
€ 425,00
Startdatum:
971.26.02
2 accreditaties
€ 425,00
Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst
cursuscode: 971Over de cursus
Deze eendaagse cursus biedt inzicht in het belang van gezonde slaap, de werking van het slaapritme en het herkennen van veelvoorkomende slaapstoornissen. Je krijgt praktische tools aangereikt om slaapproblemen effectief te behandelen, met technieken uit de cognitieve gedragstherapie (CGT-i) en oplossingsgerichte therapie. Een behandeling zónder medicatie.
Inhoud
Maar liefst 40% van de Nederlanders slaapt slecht en bij 25% is sprake van een langdurige slaapstoornis. Te weinig slaap vergroot de kans op angststoornissen, burn-out en depressies.
In deze cursus verdiep je je in de werking van slaap, het circadiane ritme en de verschillende slaapfasen. We staan stil bij veelvoorkomende misverstanden over slaap en hoe deze van invloed kunnen zijn op het ontstaan en in stand houden van slaapproblemen. We behandelen essentiële vragen om te stellen tijdens het intakegesprek en je krijgt handvatten voor het zorgvuldig stellen van een diagnose. Je leert onderscheid maken tussen verschillende slaapstoornissen en het maken van een heldere differentiaaldiagnose.
Je gaat aan de slag met toepassing van technieken uit de cognitieve gedragstherapie (CGT-i) en de oplossingsgerichte therapie bij slaapproblemen. CGT-i (Cognitieve Gedragstherapie voor Insomnie) is de meest effectieve behandelmethode voor slapeloosheid en richt zich op het doorbreken van negatieve slaappatronen en gedachten. De nadruk in de cursus ligt op praktische toepasbaarheid in de dagelijkse behandelpraktijk. Je leert ook werken met een slaapprotocol.
Wil je daarnaast ook praktische handvatten voor de begeleiding bij circadiane ritmeproblematiek, het behandelen van nachtmerries met imaginaire rescripting en het ondersteunen van cliënten bij het verantwoord afbouwen van slaapmedicatie? Dan is de tweedaagse cursus Slaap en slaapstoornissen wellicht iets voor jou.
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
Werk je als basispsycholoog, GZ-psycholoog, POH-GGZ, SPV of maatschappelijk werker? Dan is deze cursus geschikt voor jou.
Literatuur
Voor deze cursus hoef je geen verplichte literatuur aan te schaffen.