Acceptance and Commitment Therapy (ACT)
Een effectieve derde generatie gedragstherapie
De Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie (NVvP) is een ledenvereniging van, voor en door psychiaters. Ruim 3500 psychiaters en psychiaters in opleiding zijn lid van de vereniging.
De vereniging stelt zich ten doel “de bevordering van de psychiatrie in de breedste zin, de behartiging van de wetenschappelijke en beroepsmatige belangen van psychiaters, de bevordering en stimulering van opleiding en scholing en de bevordering en bewaking van de kwaliteit van de psychiatrie” (Statuten 2006). Vertaald in een bondige missie zet de NVvP zich in voor een goede psychiatrische patiëntenzorg in Nederland. Dit alles in de eerste plaats voor de patiënt en zijn of haar naastbetrokkenen.
Een effectieve derde generatie gedragstherapie
In de eendaagse masterclass over de behandeling van persoonlijkheidsstoornissen met EMDR-therapie staan prof. dr. Ad de Jongh en dr.
Psychotherapeutische behandeling van de functionele neurologische stoornis (FNS)
Over de functionele neurologische stoornis (FNS), ook wel conversiestoornis genoemd, bestaan veel misvattingen. Cliënten met FNS zouden ‘hysterisch’ zijn, onbegrepen klachten hebben en moeilijk te behandelen zijn.
Met behulp van de TA en de hechtingstheorie werken aan een meer veilige hechting van cliënten
Er zijn veel raakvlakken tussen de Transactionele Analyse en de hechtingstheorie. Ze verrijken en verdiepen elkaar. Met behulp van de Transactionele Analyse krijg je toegankelijke en toepasbare modellen, zoals het concept script, waarmee je het hechtingsgericht werken goed kunt aanvullen.
Met speciale aandacht voor differentiaaldiagnostiek
In deze 2-daagse cursus ligt de focus op goede autismediagnostiek. Wanneer stel je een autismediagnose, wanneer zijn beperkingen ‘voldoende’ om deze diagnose te stellen en wanneer blijft het onder de klinische drempel? Ook wordt uitgebreid ingegaan op differentiaaldiagnostiek.