Overslaan en naar de inhoud gaan
Home

Waar ben je naar opzoek?

    Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst

    cursuscode: 1527

    Over de cursus 

    Leer in deze cursus het ontwikkelingsprofiel (OP) toe te passen: van afnemen en scoren tot rapporteren en klinische interpretatie. Ontdek hoe dit semi-gestructureerde interview inzicht geeft in persoonlijkheidsfunctioneren, zelfbeeld, coping en sociale relaties. Oefen met alle ontwikkelingslijnen, leer verbanden leggen met stoornissen en behandelindicaties opstellen. Gericht op het ervaren van het OP als een diepgaand, persoonlijk gesprek waarin cliënten zich echt gezien voelen. 

    Inhoud

    In deze cursus leer je het ontwikkelingsprofiel (OP) (Robert Abraham) af te nemen, te scoren en te rapporteren. Het OP is een semi-gestructureerd interview dat inzicht geeft in persoonlijkheidsfunctioneren, zelfbeeld, coping, sociale relaties, normen en waarden, en verlangens en behoeften. Met 9 ontwikkelingslijnen en 10 niveaus per lijn brengt het instrument zowel adaptief als disadaptief functioneren in kaart en voelt voor cliënten aan als een diepgaand, persoonlijk gesprek. 

    Tijdens de cursus oefen je met alle 9 ontwikkelingslijnen, leer je uitspraken correct te scoren, verbanden te leggen met stoornissen zoals persoonlijkheidsstoornissen, en behandelindicaties op te stellen. Eigen casuïstiek en praktische rapportage staan centraal, zodat je de opgedane kennis direct in de klinische praktijk kunt toepassen. Deze training is gericht op psychologen en psychiaters die hun diagnostische vaardigheden willen verdiepen en cliënten op een brede, inzichtgevende manier willen begeleiden. 

    Doelstelling

    Inhoud

    Uitvoerige kennismaking met het OP als instrument
    Oefenen op ontwikkelingsniveaus
    Correlaties vanuit het OP met andere stoornissen
    Behandelindicatie vanuit een OP

    Doelstelling

    Je kunt zelfstandig het OP afnemen en scoren.
    Je kunt het OP rapporteren, de resultaten interpreteren, verbanden leggen met disfunctioneren en andere stoornissen.
    Je kunt een onderbouwde indicatie stellen en een gemotiveerde keuze maken voor het gebruik van het OP als diagnostisch instrument.

    Doelgroep  

    Werk je als basispsycholoog, GZ-psycholoog, klinisch (neuro) psycholoog of psychiater? Dan is deze cursus geschikt voor jou.  

    Literatuur

    Voor deze cursus hoef je geen verplichte literatuur aan te schaffen. 

    Accreditaties

    Het kan zijn dat deze cursus niet geaccrediteerd is. Is de cursus wel geaccrediteerd, dan vind je er hier meer informatie over.

    Deel deze cursus

    Docenten

    Zodra een cursus ingepland is en de datums bekend zijn, vind je hier meer informatie over de docent(en).