Startdatum:
1645.26.01
2 accreditaties
€ 615,00
Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst
cursuscode: 1645Over de cursus
Dissociatie herkennen in de klinische praktijk is soms complex, zeker omdat de symptomen vaak overlappen met andere psychische aandoeningen. In deze blended cursus leer je dissociatieve stoornissen en symptomen op gestructureerde en evidence-based wijze diagnosticeren. Met internationaal aanbevolen instrumenten zoals de SCID-D en DSP-I oefen je het scherpstellen van je klinische blik. Zo kun je betrouwbaar onderscheid maken tussen dissociatie, andere stoornissen en mogelijke simulatie.
Inhoud
In deze cursus leer je hoe je kunt screenen bij een vermoeden van een dissociatieve stoornis en hoe je vervolgens gestructureerd diagnostiek uitvoert. Je leert waar je tijdens observaties op kunt letten, zowel in houding en gedrag als in contact met de cliënt.
Daarnaast oefen je met het gebruik van gevalideerde meetinstrumenten en ontwikkel je je klinische blik verder. Er is ruime aandacht voor differentiaaldiagnostiek: hoe je dissociatieve stoornissen onderscheidt van andere stoornissen, imitatie of simulatie.
Je krijgt praktische training in internationaal aanbevolen instrumenten zoals de SCID-D (Semi-gestructureerd Klinisch Interview voor Dissociatieve Symptomen en Stoornissen) en het DSP-I (Interview voor het Dissociatieve Subtype van PTSS). Tot slot komt ook de indicatiestelling bij dissociatieve stoornissen aan bod.
De cursus biedt een interactieve mix van theorie en praktijk. Ter voorbereiding bekijk je online de Psyflix-serie Diagnostiek dissociatie en dissociatieve stoornissen. Tijdens de bijeenkomsten werk je aan je diagnostisch inzicht via casuïstiek, praktische oefeningen en rollenspellen. Je oefent onder meer met het afnemen van de SCID-D en het herkennen en hanteren van dissociatieve symptomen.
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
Werk je als GZ-psycholoog, psychotherapeut, klinisch psycholoog, klinisch neuropsycholoog, verpleegkundig specialist of psychiater en ben je zelf betrokken bij het diagnostisch proces? Dan is deze cursus geschikt voor jou.
Literatuur
Voor deze cursus hoef je geen verplichte literatuur aan te schaffen.