Startdatum:
1276.26.02
3 accreditaties
€ 730,00
Startdatum:
1276.27.01
3 accreditaties
€ 750,00
Startdatum:
1276.27.02
3 accreditaties
€ 750,00
Wil je werknemers samen scholing aanbieden? Dan kan je deze cursus Incompany aanvragen.
Is de cursus vol, reeds gestart of komt de geplande datum niet uit? Zet jezelf op de Interesselijst.
cursuscode: 1276Over de cursus
Als professional in de zorg kun je regelmatig te maken krijgen met problemen van mensen waarbij naast de lichamelijke of psychische klachten een disfunctionele stressreactie speelt. Inzichten in de neuropsychologie op het gebied van ons autonome zenuwstelsel heeft een aantal tools opgeleverd die we kunnen linken aan bestaande therapeutische interventies.
Deze interactieve cursus geeft jou een frisse kijk op stress in interactie met jouw patiënten en biedt vaardigheden om die in de gesprekken toe te kunnen passen.
Inhoud
In deze tweedaagse cursus krijg je uitleg hoe stress werkt en hoe het zich uit bij cliënten en welke rol het speelt in de behandelkamer en wat het met jou doet als therapeut. Naast het opfrissen van je kennis over het stresssysteem in het lichaam, geven we handvatten voor de behandeling en begeleiding van patiënten. Je krijgt praktische kennis en vaardigheden die je na deze cursus kunt inzetten om jou als behandelaar en je cliënten bewuster en vaardiger te maken met betrekking tot de hantering van het stress-systeem. Tijdens de cursus wordt theorie afgewisseld met functionele ervaringsgerichte werkvormen, met aandacht voor je eigen systeem als regulerende factor.
Doelstelling
Inhoud
Doelstelling
Doelgroep
De cursus is passend voor POH-GGZ, maatschappelijk werk, psychologen en verpleegkundigen, die meer willen weten over stressregulatie in de behandelkamer.
Bij interesse vanuit een andere vakgroep gaan we met je in gesprek om te bekijken of de cursus ook voor jou een aanvulling kan zijn.
Literatuur
Zelf aan te schaffen:
Nicolai N, 2020. In levende lijve: het lichaam in de psychotherapie. Bohn Stafleu van Loghum.